Chociaż najważniejszym elementem magii jest osoba, która ją wykonuje oraz jej wewnętrzna moc, warto zwrócić również uwagę na miejsce, w którym chcielibyśmy wykonywać rytuały. Jeśli to możliwe powinniśmy przeznaczyć osobne pomieszczenie do uprawiania czarów – pomieszczenie, do którego tylko my mamy dostęp. Czasami jednak zdarza się, że nie mamy takiego pomieszczenia, wtedy wyznaczamy do tego celu konkretne miejsce w naszym domu.

Magiczny ołtarz

W moim przypadku, magiczny ołtarz zwrócony jest w stronę północy, każdy jednak powinien wybrać stronę świata zgodnie ze swoimi odczuciami. Najważniejsze jest, aby było to miejsce zaciszne. Taki ołtarz służy nie tylko do uprawiania magii, ale również do przechowywania magicznych przedmiotów. Do stworzenia magicznego ołtarzu nadaje się również zwykły stół, należy jednak pamiętać, aby dodatkowo mieć w posiadaniu jakiś kufer lub skrzynię, aby w nim przechowywać niezbędne akcesoria. Jeśli nie mieszkamy sami, wszystko powinno znajdować się zamknięte pod kluczem, aby nie trafiło w nieodpowiednie ręce. Dobrym pomysłem również jest stworzenie miejsca magii na dworze. Najlepiej, jeżeli taki ołtarz zbudowany jest z jednolitej płyty np. granitowej ułożonej na pniu po ściętym drzewie lub na dwóch głazach. Jeśli nie masz takiej możliwości może to być również zwykły stół postawiony w ustronnym miejscu w ogrodzie, na którym odbywały się będą tylko rytuały. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze pogoda sprzyja paleniu np. świecy na zewnątrz. Ja osobiście mam dwa ołtarze, ponieważ są takie rytuały które można wykonać tylko i wyłącznie na świeżym powietrzu.

Na ołtarzu głównie powinien znajdować się świecznik, wizerunki naszych bóstw, świeże kwiaty, magiczne symbole lub figurka naszego zwierzęcia mocy czy opiekuna. Przed przystąpieniem do wykonywania jakichkolwiek czarów, musimy zabezpieczyć się tzw. magicznym kręgiem. Można go wykonać na wiele sposobów. Magiczny krąg jest bardzo potrzebny, pamiętajmy o tym. Chroni on przed przedostaniem się do wiedźmy czy maga różnych istot, nie zawsze im przychylnych. Do kręgu wiedźma zaprasza tylko te istoty, które będą jej pomagały i chroniły ją w trakcie wykonywania magii. Magiczny krąg służy również do skupienia magicznej energii.

Zobacz też: Fazy księżyca – wpływ na magię

Tworzenie magicznego ochronnego kręgu

Jednym ze sposobów wykonania takiego kręgu jest wizualizacja, wizualizujemy błękitną kulę, która nas otacza. Pamiętajmy, aby kula którą wizualizujemy była zamknięta. Możemy również wyobrazić sobie jak z naszego ciała wydobywa się złote światło i rozprzestrzenia się w każdym kierunku oddalając się od nas na średnicę kilku, lub kilkunastu metrów w zależności od potrzeb rytualnych. Niektórzy adepci przed utworzeniem magicznego kręgu oczyszczają miejsce wykonywania magii np. zamiatając w powietrzu, specjalnie do tego stworzoną miotłą. Taką miotłę możemy wykonać samodzielnie z witek brzozowych lub słomy. Innym sposobem również jest tworzenie kręgu poprzez obchodzenie wybranego miejsca wkoło, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, grając przy tym na bębnie, grzechotce lub klaszcząc w dłonie. W trakcie chodzenia wizualizujemy jak z każdym krokiem tworzy się magiczny krąg. W tradycji Wiccan magiczny krąg tworzony jest poprzez rytualny miecz zwany athame.

Zapraszanie żywiołów do magicznego kręgu ochronnego

Wokół kręgu umieszcza się reprezentacje czterech żywiołów, każdemu z nich przypisana jest indywidualna strona świata. Oraz atrybuty które je przedstawiają. Ustaw na północy, który jest przypisany żywiołowi ziemia jego reprezentanta może to być sól, ziemia w miseczce, kamień lub popiół. W trakcie, kiedy to robisz wizualizuj wszystko co kojarzy Ci się z ziemią jak góry lub skały. Poczuj jego potęgę i zaproś go do swojego kręgu, aby wspierał Cię w rytuale. Następnie na południu połóż przedmiot reprezentujący żywioł ognia, może to być zapalona świeczka, lawenda, papryka, kminek. Wizualizuj potężnego ducha tego żywiołu, możesz w głowie wyobrażać sobie wulkan lub palące się ognisko, zaproś ducha ognia do pomocy, aby dał Ci siłę do wykonania rytuału. Kiedy już poczujesz jego obecność, poproś o przybycie ducha powietrza, któremu przypisany jest wschód, wizualizuj potęgę wiatru lub huraganu. Na wschodzie postaw reprezentanta, czyli np. pióro, zapalone kadzidełko, gałązkę osiki lub białą szałwię. Poproś ducha wiatru, aby wspierał Cię w tym co zamierzasz właśnie zrobić. Ostatnim żywiołem, którego musimy poprosić o pomoc, aby nas wspierał jest żywioł wody. Żywiołowi wody przypisany jest zachód jako reprezentanta możemy postawić kielich z wodą, muszelkę lub np. gałązkę sosny. Przypomnij sobie jak potężny jest duch wody, wyobraź sobie sztorm na morzu lub wodospad Niagara. Jeśli już czujesz, że wszystkie zaproszone żywioły towarzyszą Ci w twoim magicznym kręgu i wspierają Cię w czarach posiadasz moc i ogromne wsparcie oraz ochronę. Pamiętajmy jednak, aby po zakończeniu rytuału podziękować im za wsparcie oddać im należną cześć i szacunek. Tylko wtedy przybędą następnym razem, gdy będziesz ich potrzebować.

Otwarcie magicznego kręgu ochronnego po zakończeniu rytuału

Po zakończeniu rytuału otwiera się krąg poprzez odwrotne działanie. Jeśli stworzyłeś magiczny krąg poprzez wizualizację świecącego światła, po wszystkim wizualizujemy, jak światło powraca do naszego ciała. Jeśli został stworzony za pomocą instrumentu i obchodzenia magicznego kręgu, trzeba przejść się w odwrotnym kierunku grając na tym samym instrumencie wizualizując otwierający się krąg. Pamiętać należy również, aby nie opuszczać w trakcie rytuału magicznego kręgu, dlatego ważne jest, aby zabrać do niego wszystkie przedmioty, które będziemy potrzebować, aby wykonać dane zaklęcie. Magię należy odprawiać w miejscu, w którym nikt nam nie będzie przeszkadzał, wyłączyć należy telefon lub domofon, oraz wszystkie przedmioty które by nam mogły przeszkodzić w skupieniu się. Pamiętajmy miejsce odprawiania magii jest miejscem pełnym mocy, szanujmy go należycie z pewnego rodzaju świętością. W tym miejscu wiedźma czy mag sprawia, iż w rzeczywistości powstają magiczne zmiany.

Inni czytali również:

  1. Świadomość – średnia jaźń
  2. Potęga podświadomości – niższa jaźń
  3. Nadświadomość – czym jest, jak działa i jak do niej dotrzeć?
  4. Hipnoza regresyjna metodą CMF