Hrabia de Saint-Germain zwany „cudownym człowiekiem” to postać niezwykle zagadkowa. Nieznana jest data jego urodzenia, a data śmierci pozostaje jedynie w przypuszczeniu.

Wiadomo, że z pochodzenia był szlachcicem. Jego życie było niezwykle ciekawe, bogate w kulturę i sztukę. Był podróżnikiem, wynalazcą, uzdolnionym muzycznie pianistą i skrzypkiem, a także malarzem. Wykazywał zdolności jasnowidzenia i alchemii. Obracał się w kręgach ludzi zamożnych i wpływowych. Bywał na dworach i obcował ze znamienitymi postaciami.

Pierwsze wzmianki o Saint Germanie pochodzą z 1710 roku, data jego śmierci do dziś jest nieznana. Dlaczego? Bo tak naprawdę nigdy nie umarł w rozumieniu przeciętnego śmiertelnika.  Skoro nigdy nie umarł czy zatem się urodził?

Zanim stał się hrabią Saint Germanem był arcykapłanem Atlantydy, wcieleniem proroka Samuela, Św. Józefa, Merlina, Krzysztofa Kolumba. Kim jest dziś?

Kim naprawdę był (jest) Saint German?

Uchodzi za duchowego nauczyciela, który przede wszystkim kocha ludzi. Jest ich przyjacielem, doradcą i powiernikiem. Reprezentuje Fioletowy Płomień będący Wiecznym Boskim Ogniem Życia który symbolizuje przemianę, wolność, rozwój duchowy. Jest po to by wskazywać właściwą drogę opartą na świadomym wyborze, drogę, która zawsze prowadzi do Boga. Jest miłujący, ale też wymagający. Nic nikomu nie narzuca.

W XX wieku zaczął komunikować się telepatycznie z ludźmi i przemawiać przez nich. Kontaktuje się za ich pośrednictwem by nieść słowo miłości, nawracać na drogę prawdy i nieskończonego uwielbienia dla Boga. W przekazach od niego pojawiają się ostrzeżenia przed złem, ciemnością i zgubną drogą, która prowadzi do braku miłości i akceptacji. Twierdzi, iż zło istnieje i należy się z nim liczyć, ale nie poświęcać mu zbytniej uwagi, bo nie prowadzi to do niczego dobrego. Jedynie czysta miłość, jasność duszy może doprowadzić ludzi do Boga. Mając ją w sercu a także posiadając czyste intencje i bezgranicznie dobro – zło zostanie osłabione. Będąc negatywnie nastawionymi do innych istot, nosząc w sercu nienawiść i inne złe emocje – człowiek karmi zło, w ten sposób daje mu siłę.

Saint German w literaturze:

Przez wiele lat postać Hrabiego de Saint-Germana pojawiała się (i nadal pojawia) w licznych pozycjach literatury światowej. Stała się właśnie z tego powodu „nieśmiertelna”. Niezależnie od czasów, treści czy gatunku literackiego postać ta zawsze przykuwała uwagę innych. A w jakich się pojawiła?

Postać Hrabiego de Saint-Germain pojawia się w powieści min. „Rękopis znaleziony w Saragossie” Jana Potockiego. Występuje tam wzmianka, iż Hrabia de Saint-Germain jest nieśmiertelnym współwychowankiem Żyda Wiecznego Tułacza, będącym synem żołnierza rzymskiego i syryjskiej kobiety, a jego prawdziwe imię brzmi Germanus.

Występuje również w opowiadaniu Aleksandra Puszkina Dama Pikowa, a także stał się również natchnieniem dla francuskiego pisarza Aleksandra Dumas do napisania Józefa Balsamo, powieści z cyklu Pamiętniki lekarza.

Postać Hrabiego de Saint-Germain pojawia się w powieści Wahadło Foucaulta autorstwa Umberta Eco, występuje także w utworach Michaela Scotta Alchemik, Mag, Czarodziejka, jest w nich nieśmiertelnym mistrzem żywiołu ognia.

Chelsea Quinn Yarbro jest autorką kilkunastu horrorów o wampirze, którego postać zainspirował Saint Germain. Saint-Germain jest zakulisowym, ezoterycznym mistrzem, który pociąga za sznurki amerykańskiej rewolucji w opowiadaniu Dwie korony Ameryki Katherine Kurtz.

W powieści Traci Harding Cosmic Logos Saint-Germain pojawia się jako Mistrz Rakoczy. Mała wzmianka o hrabim jest zamieszczona w powieści Klub Dumas Arturo Pérez-Reverte.

Jest bohaterem negatywnym w powieści Pan Samochodzik i Krzyż Lotaryński Arkadiusza Niemirskiego, Hrabiemu de Saint-Germain poświęcony jest jeden rozdział w książce Ludzie o nadludzkich mocach Andrzeja Sarwy

Postać Saint-Germain’a opisana jest w opowiadaniu Waldemara Łysiaka Eliksir młodości z II części zbioru Perfidia oraz eseju Człowiek z Chambord w zbiorze Francuska ścieżka W książce autorstwa Ramtha, Eliksir zwany miłością w rozdziale 4 Don Juan i Saint Germain w domu hrabiny pojawia się jako alchemik absolutny.

Postać hrabiego de Saint-Germain pojawia się w książce „Uwięziona w Bursztynie” drugiej części serii „Obca” Diany Gabaldon. Biorąc pod uwagę, że czas dla Hrabiego de Saint Germaina nie istnieje, zarówno w literaturze jak i w życiu to kim (czym) on jest?  Chciałoby się powiedzieć, że jest miłością, czystością, dobrem i wszystkim tym co powoduje, że chcemy być lepszymi ludźmi. Dla nas samych i dla innych. Są to wartości ponadczasowe, tak jak i sam Saint Germain…

Witajcie kochani …

Ciemność ukazuje się ludziom pod różną postacią. Formuje się w najkorzystniejszy dla siebie sposób, aby z łatwością dotrzeć do odbiorcy, można powiedzieć, iż jest inteligentne. Z dobrą energią i światłem jest podobnie, objawia Wam się lub można powiedzieć „upostaciowuje ‘’w sposób w jaki każdy z Was może go najlepiej przyjąć bądź też rozpoznać. Czasami może to być pułapka, aczkolwiek nigdy do niej nie traficie, jeśli rozpoznanie odbywało się będzie poprzez odczucia jakie dana istota przynosi ze sobą. Oczywiście ważnym jest mieć świadomość, iż istnieje ciemna strona w świecie dualizmu. Myśl, że istnieje tylko światło jest w pewnym stopniu ignorancją.

Ludzie mają tendencję do zwracania większej uwagi na rzeczy niekorzystne, to schemat, z którego musicie wyjść. Kiedy pojawia się coś z ciemności, pomyślcie o Bogu, Aniołach, świetle, które jest w każdym w Was, obudźcie wiarę w swoją doskonałość, rozpalcie ogień miłości w swoich sercach. Wielu z Was doświadcza w dzisiejszych czasach różnego kontaktu z istotami z ciemności, przez strach i uwagę jaką im poświęcacie dajecie im ogromną siłę. Nie obawiajcie się, silniejsi od Was są tylko wtedy, gdy przyzwalacie na ich manipulacje, która objawia się strachem i trwogą w Waszych sercach.

Saint Germain